Jdi na obsah Jdi na menu

Eliminace rizik

Při budování finanční stability má zajištění rizik tři roviny:

  1. rizika hrozící investičním aktivům, která vyplývají z jejich povahy a ze situace na trzíchrisk-3.jpg
  2. rizika ohrožující hmotný majetek
  3. rizika spojená se schopností vytvářet pravidelný příjem vlastní činností

První skupina rizik je ošetřena v rámci investiční analýzy. Druhé dvě pak vhodným pojištěním a vlastními rezervami. Nejprve je však třeba vyhodnotit, která nebezpečí jsou pro vaše finance významná a do jaké míry je nutno využít pojistné produkty. I v nich jsou značné rozdíly co do jejich konstrukce, obsahu a samozřejmě pojistného. Tyto proměnné se značně liší u různých poskytovatelů a orientace v pojistných podmínkách je nezbytná. Na druhou stranu je třeba brát v potaz i poměr cena / výkon. Čím méně za pojištění zaplatíte, tím více vám zůstane na investice a osobní spotřebu.

Ať již řešíte rodinné finance nebo fungování své firmy, optimální zajištění rizik může vaši situaci významně zlepšit. Chcete-li se dozvědět víc, zašlete svůj požadavek na e-mail passby666@gmail.com. Služba je zcela anonymní, nejsou zapotřebí žádné osobní údaje.

Disclaimer: Tato analýza je doplňkovou službou dle ZPKT Zákon č. 256/2004 Sb., Předpis č. 256/2004 Sb., Znění od 1. 10. 2021, §4., odst. (3), písm. d). V žádném ohledu není radou či doporučením pro nákup nebo prodej konkrétního finančního či investičního nástroje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář